Testvérgyülekezetünk - Maintal, Németország

Maintal, Németország

Egy évig tartó levelezés előzte meg a 2008 szeptemberében történt látogatásunkat a maintali evangélikus gyülekezetbe. Egyházközségünknek korábban volt kapcsolata a német gyülekezettel, ám ez megszakadt. Most sikerült a kapcsolatot felvenni, amit mindkét fél, a maintali lelkész, Pfr Eckhard Sckell és az esztergomi lelkésznő is boldogan vállalt. Ott jártunkkor a gyülekezet elöljáróival is beszélgettünk, énekeskönyvünket lelkesen fogadták. Együtt ünnepeltük az úrvacsorát a vasárnapi istentiszteleten, valamint mi magyarok is bekapcsolódtunk az istentisztelet liturgiájába, az oratio oecumenicába.

Minden úrvacsorai istentiszteletünkön az anamnézisben kérjük Urunkat, "emlékezzél meg a maintali testvérgyülekezetünkről!"

Ez a kapcsolat egymás imádságos támogatásán nyugszik. De nincs annál szebb, mint amikor Karácsony vagy Húsvét ünnepén hajnalban egymást köszönti a távoli országból két testvér, akik egymásra gondolnak a szolgálatuk előtt, és mint Krisztus egyházában örvendezők.

Az alábbi képen az egyik presbiterasszonynál gyülekeztek össze a lelkészek.