Lelkész szentelés

Jöjj, teremtő Szentlélek, pásztorold a pásztort, vezesd a vezetőt, adj, az adni készülőnek, szólj a megszólalóhoz, áraszd ki Lelkedet és élet támad, és megújítod a föld színét.

Az evangélikus egyház meggyőződéssel vallja az egyetemes papság elvét: mindenki közvetlenül fordulhat a teremtő, megváltó, megszentelő Istenhez, és minden megkeresztelt hordozza az Istennek való szolgálat lehetőségét és felelősségét.

Az egyház újszövetségi alapon és a szolgálat jó rendje érdekében megvizsgált, külső és belső elhívással rendelkező testvéreket ordinál (rendel) arra a sajátos feladatra, hogy hogy Isten igéjét hirdessék, és a szentségekkel szolgáljanak. Ez a lelkészi szolgálat. Az ordináció nem jelent társadalmi vagy egyházi előnyt, inkább egyfajta kiváltságot, hogy Isten elhívása (vocatio) révén, az ő megbízásából - Ura előtti felelősséggel- végezheti munkáját.

"Uram nyisd meg ajkamat, hogy hirdesse szám a te dicséretedet."

Áldás Bevonulás1 Bevonulás2
A lelkészek elfoglalják helyüket Igehirdetés A szolgálatot végzők
Kérdések a lelkészjelölthöz Gyülekezet

A kereszten át