Összefoglaló az elmúlt hónap eseményeiből

Az iskolákban befejeződött a 2013/14-es tanév. Az egyházban a munkaév végére értünk. Istennek vagyunk hálásak sok-sok alkalomért, közösen átélt eseményekért. Örülünk és köszönjük Istennek, hogy amit terveztünk valóra válhatott, ebben az esztendőben is Urunk gazdagított bennünket.

Adventben és böjtben evangélizációk voltak, külön családi szeretetvendégségek is, külön egy novemberi alkalom a gyülekezeti teremben. Együtt kirándultunk, és ezzel azt is kifejeztük, hogy szeretjük egymást, jó együtt lenni. Feledhetetlen volt a Gryllus testvérek koncertje, a presbiteri hétvége, a nyár eleji program a gyermekekkel. Ők királyként érezték magukat a legjobban, amit az egyik nap témájaként dolgoztunk fel: Isten a Király. De volt, akinek az akadályverseny, másnak a mag-kép készítés tetszett, és persze a csokievés is.
Várva várt alkalom volt keddenként sokunknak a Bibliaóra akár a Filippi akár az Efezusi levelet olvastuk. Tiszteletünket fejeztük ki megemlékezésünkkel a gyülekezet első lelkészére, Molnár Gyulára gondolva, aki 100 éve született. Pünkösd ünnepén négy fiatal konfirmációja volt, és az egyház születésének napján Pilisszentléleken gyülekezetünk össze szép számmal, testvéri közösségben. Figyelemmel kísérjük az év mottóját, amivel a reformáció 500. évfordulójára készülünk: Reformáció és kultúra. Június hónapot azzal fejeztük be, hogy megnéztük a Keresztény Múzeumot, sok új benyomással, információval és magával a közös együttlét áldásával erősödtünk. Ősszel, a reformáció hónapjában, októberben az evangélikus kulturáltságról hallhatunk előadást Dr Mányoki Jánostól, aki az Evangélikus Országos Könyvtár igazgatója.

Addig is kívánok tartalmas nyarat, pihenést, feltöltődést!

Testvéri szeretettel: Klimentné Ferenczy Andrea lelkész

Gyülekezeti kirándulás