Meg kell tanulni a közösségi életet

Pilisszentlélek – Pünkösd második ünnepnapján az Esztergomi Evangélikus Egyházközség ez évben is gyülekezeti napot tartott a közelben fekvő Pilisszentléleken. Piliszentlélek Esztergom szórványa, ahonnan minden vasárnap Kunczius Ida, ma már nyugalmazott tanítónő Trabantjával érkezik az istentiszteletre.

Kilenc évvel ezelőtt a pálos kolostor romoknál tartották a gyülekezeti délutánt, most Ida néni javaslatára a pálos rend alapításának 700  évfordulójára készült emlékműnél voltak a gyülekezeti tagok.

Az emlékmű azt a pillanatot ragadja meg, amikor Boldog Özséb atya egy álmot látott. Sok remete élt akkor a Pilisben, szerte az országban, Boldog Özséb is remeteként élt, a barlangja előtt azonban ott volt felállítva a kereszt. Egy éjjel azt álmodta, hogy sok apró kis lángot lát felgyulladni és ezek a lángocskák egyszer csak egyetlen fénynyalábbá olvadnak össze. Arra indította az álom, hogy a remetéknek egy rendbe kell összeállniuk.

„Az éppen most felújított emlékműnél elhelyeztük a Luther- rózsás piros terítőt, a keresztet és istentiszteletet tartottunk - számolt be Klimentné Ferenczy Andrea lelkésznő. - Pünkösdi énekeket énekeltünk a gondnok úr által készített vadpörkölt elfogyasztása után, a faluért oly sok áldozatot hozó Farkas László pedig szűk ösvényen egy hűs forráshoz vezette a kirándulni, sétálni vágyókat. Velünk tartott Missura Tibor nyugalmazott lelkész is feleségével együtt, aki 2004-ben 7 hónapon keresztül helyettesítő lelkésze volt a gyülekezetnek. Még a klerikusoknak is meg kell tanulni a közösségi életet. Pünkösd ünnepén a Szentlélek vezetett Szentlélekre, hogy átélhessük Krisztus egybetart bennünket!”

A beszámoló azonban csak úgy lehet teljes, ha kapcsolódik hozzá egy másik esztergomi pünkösdi örömhír is - négyen konfirmáltak a gyülekezetben:

Forrás: http://www.evangelikus.hu/