Hírek / Útravalók

JUBILATE

Húsvét után 3.vasárnap április 21-re esik. Jubilate vasárnapja. Örvendezz az Úrban!

Jubilalás, évfordulót is jelent. Mi történt április 21-én?

Egy kis érdekesség.

Április 21-én történt: I. e. 753-ban a hagyomány szerint Romulus és Remus megalapította Róma városát. 1852-ben Forrayné Brunszvik Júlia kezdeményezésére Pesten megnyílt az ország első bölcsődéje. 1908-ban Frederick A. Cook elsőként érte el az Északi-sarkot. 1952-ben a világon először szállított utasokat sugárhajtású személyszállító repülőgép.  1972-ben az Apollo–16 Orion nevű holdkompja leszállt a Hold felszínére.

Április 21-én született: 1799-ben Táncsics Mihály magyar író, publicista, 1814-ben Egressy Béni magyar zeneszerző, a Szózat megzenésítője, 1926-ban II. Erzsébet brit királynő.

Április 21-én hunyt el: 1850-ben ifj. Báró Wesselényi Miklós magyar író, az „árvízi hajós”, a magyar reformellenzék egyik vezére.

Április 21. A Bölcsődék Napja Magyarországon: annak emlékére, hogy 1852. április 21-én nyílt meg az ország első bölcsődéje Pesten.

2024. április 21.én Isten szeretete árad Krisztus kegyelmének köszönhetően templomunkban.

Isten hozzon és Isten áldjon minden testvérünket!

A JÓ PÁSZTOR VASÁRNAPJA

Én vagyok a jó pásztor. A jó pásztor életét adja a juhokért. 12Aki béres és nem pásztor, akinek a juhok nem tulajdonai, az látva, hogy jön a farkas, elhagyja a juhokat, és elfut, a farkas pedig elragadja és szétkergeti őket. 13A béres azért fut el, mert csak béres, és nem törődik a juhokkal. 14Én vagyok a jó pásztor, én ismerem az enyéimet, és az enyéim ismernek engem, 15ahogyan az Atya ismer engem, én is úgy ismerem az Atyát, és én életemet adom a juhokért. - Hallhatjuk majd április 14-én 10 órakor templomunkban Istentiszteletünkön.

Uram, pásztorold a pásztort!

Pásztorold a nyájat!

Pásztorold a bárányt!

Légy az én pásztorom, vezess, üdíts , táplálj, végy a válladra, ha roskadok!

Ámen

Április 9. 16:00  Könyörgés a templomban Luther litániája alapján

Április 11. 17:30 férfikör

Április 13. du 15:00 közös munkálkodás a környezetünk tisztaságáért, rendjéért

HÚSVÉT

Fotos de Pascoa cruz, Imagens de Pascoa cruz sem royalties | Depositphotos

Március 31. Húsvét ünnepe 10:00 Istentisztelet úrvacsorai közösséggel

Április  1. Húsvét második ünnepe 10: 00: Esztergom.                                                                                                                                                                                                   Április  1. 11:30 Nyergesújfalu Istentisztelet úrvacsorai közösséggel

URAM, JÉZUSOM!

Uram, Jézusom, egyházad olyan ebben a világban, eszmék zűrzavarában, mint a világítótorony a viharos tengeri éjszakában! Szeretnék e fény egy  kis részecskéje lenni! Segíts, hogy utat tudjak mutatni azoknak, akik segítségemet várják, hadd legyek jele a Te szeretetednek, hadd látszódjék BELŐLED élek és növekszem. Ámen

Márciusi böjt

Hat napon át dolgozz, és végezd minden dolgodat,  ám eljön az idő, az Úr napja.

Leülök Nála a csendbe, meghallgat a mélységben, Nála vagyok otthon.

Böjt van. Hegyezem a fülemet, hogy halljam szavát. Nyitom a szívemet, hogy teljesen betöltsön. Krisztusra

tekintek, és megnyugszom. Helyettem, és értem tette. Amit én nem tudtam, nem tudok elvégezni, azt Ő megcselekedte.

Köszönöm, ha láthatlak, hallhatlak, ha templomodban lehetek.

ÁLDÁSKÍVÁNÁS NYÁRRA

posted by: Klimentné Ferenczy Andrea
Módosítás: 24 Június 2017
Készült: 24 Június 2017

ÉRTÉKTELI, SOKAT ÍGÉRŐ NYÁRI NAPOK

Amikor megkérdezünk valakit a nyárról, nyári időtöltéséről sokszor azt a választ   kapjuk, én csak itthon voltam. Én csak a rokonomhoz mentem. Én most felújítottam a lakásomat.

A nyártól mindig nagy dolgokat várunk. Nagy utazásokat, szikrázó napsütést, szabadságot,  tengerpartot, strandot.  A Balatont, vagy éppen a kristálytiszta hegyi levegő hűvösét. A nyaralás jut eszünkbe róla. Szünidő és a táborok. Mennyi-mennyi időtöltés! Vagy éppen csak láblógatás, semmittevés, pihenés. Lekvár főzés, lecsó illat, és még sorolhatnánk….

Behatárolt idő a nyár. Kijelenthetjük, hogy nem is hosszú. Nem több gyakran két hónapnál, ha nem a naptári idővel azonosítjuk. Talán éppen ezért is számolunk vele olyan nagy várakozással és tervekkel. De belesűríthető –e minden, ami a nyárhoz feltétlenül szükséges, és egyáltalán mi kell ahhoz, hogy értékteli és sokat jelentő nyarunk legyen?

Igen a napsütést élvezni kell!  Fontos az is, hogy érjenek új benyomások, legyenek felfedezéseink az élet szépségéről, gyönyörűséges voltáról, önmagunkról! Nyáron csodálkozzunk rá arra, amivel Isten lepett meg minket! Egy lenyűgöző harmatos zöld domboldalra, egy sárga virágra, a saját békénkre, derűnkre, a családtagunk szépséges arára… Mindig készít valamit nekünk az Úr. Ott hever előttünk az öröm. A nyár értéke pedig abban van, hogy noha elszáll, rövid, behatárolt időben, de  mégis van idő és ilyenkor van idő megélni a nekünk készített pillanatokat. Kora reggeltől késő estig süt a nap, és valamit mindig bearanyoz a fényével, megvilágít az erejével, áthat a sugarával. Még csak nem is kell útra kelni, elég a szobánk, erkélyünk, teraszunk sarkából felfigyelni mi az, amin megcsillan a nap sugara? Gyakran nem is a külső nagyutazásaink, távoli tájak teszik helyre a fejünket, gondolatainkat, és a szívünket, lelkiállapotunkat, hanem egy nyugodt belső utazás. Távolodom a gondjaimtól, eleresztem a nehézségeimet, lerakom a súlyos terheimet mellém a földre, vagy átadom Istennek mindezeket, és elutazom. Ott vagyok Nálad, aki ismersz, aki gondoskodsz rólam, aki táplálod lelkemet, jóllakatsz javaiddal. Uram, te vagy az én életem otthona, mindig megkapom azt, ami az ÉLET-hez szükséges. Adj most értékteli nyarat, időt önmagamra, pihenésre, családunkban jókedvű estéket, vidám, hangos kacagásos játékokat, és egy imát, hálás szívdobbanást Neked!

Áldott utazásokat kívánok nyáron az utakon, és a belsőkben! Legyen örömteli a hazatérésünk! Isten adjon értékteli, sokat jelentő nyarat!