Hírek / Útravalók

EXAUDI VASÁRNAPJA

Halld meg Uram, hívó hangomat!

Isten nemcsak azt látja, hallja, a mi a világban van, hanem hall minket.

Meghallgat minket.

Vasárnap, május 12-én, 10 órakor templomunkban Őt hallgatjuk, hogy aztán szólhassunk hozzá, hallgasson meg minket.

Halld meg, URam, hívó hangomat!

Könyörülj rajtam, hallgass meg!

Ha ezt mondod: Járuljatok színem elé! - szívem így válaszol: Színed elé járulok, URam!

MÁJUS 5.

Rogate! Imádkozzatok! Imádjuk Urunkat, aki meghallja hangunkat, meghallgatja imádságunkat!  Az Istentiszteleten szolgál: Murányiné Dr Szuhács Renáta evangélikus lelkész.

KANTATE VASÁRNAPJA ELÉ

Cantate Domino canticum novum, quia mirabilia fecit!«,
„Énekeljetek új éneket az Úrnak, mert csodálatos dolgokat művelt!

Istenem, segíts, hogy énekeljünk!
Szárítsd fel a könnyeket, adj újat, kegyelmet, és megszólal az ének.

ERŐT KÉRTEM

Erőt kértem az Úrtól, – s ő nehézségeket adott, melyeken megedződtem.
Bölcsességért imádkoztam, – és problémákat adott, melyeket megtanultam megoldani.
Előmenetelt óhajtottam, – gondolkodó agyat és testi erőt kaptam, hogy dolgozzam.
 Bátorságot kértem, – és Isten veszélyeket adott, melyeket legyőztem.Szeretetre vágytam, – és kaptam az Úrtól bajba jutott embereket, hogy segítsek rajtuk.
 Kegyes jóindulata helyett alkalmakat kaptam a jóra.

Semmit nem kaptam, amit kértem, és mindent megkaptam, amire szükségem volt.

Böjti út

posted by: Klimentné Ferenczy Andrea
Módosítás: 08 Március 2017
Készült: 08 Március 2017

Virágvasárnap délutánján hívjuk a gyülekezetünket keresztút elmélkedésre a képen is látható helyre, a Börzsönybe. Tervezhetjük, írjuk be a naptárunkba, hogy a kirándulással egybekötött böjti úton Húsvétra készüljünk!