Veni Sancte - Tanévnyitó gyülekezeti nap 2014.09.07.

Vasárnap Esztergomban munkaévnyitó gyülekezeti napot tartottunk gyülekezetünkben.

Augusztusban azt a feladatot kapták a testvérek, hogy válasszanak néhány címmel ellátott borítékot, és hívják meg az alkalomra a gyülekezet tagjait. A legtávolabbról érkezett meghívót Bécsben adták fel, és olyan testvért szólított meg a levél, akivel vasárnaponként nem szoktunk találkozni, de a testvéri hívó szónak nem tudott ellenállni!

A legjobban készült meghívó egy a nemrég kiadott új fordítású Bibliát kapja.

Az Istentiszteleten elhangzott a Veni Sancte imádság, valamint a hét minden napjára szóló áldást kaptak a testvérek. Istentisztelet alatt a gyermekek külön gyermekbibliaórán voltak, majd fél 12-től indult a toronytúra, a harangkongatás. Óriási élménye volt gyermeknek és felnőttnek!

A Molnár Gyula Evangélikus Alapítványunk újonnan vásárolt légvára is hozzájárult a gyermekek jókedvéhez. A közös ebédről a gondnok úr gondoskodott. Pénteken négy órán keresztül készítették, vágták fel a birka és szarvas húst, 10 liternyi hagymát kockáztak fel hozzá, és szombaton késő estéig főzte a család a testvérek számára. Isten fizesse meg a Pónya család önzetlenségét, nagy szeretetét!

Délután ügyességi és elméleti egyéni versenyt vezettek le a nemrég konfirmáltak. Nagyon köszönjük az Elekes, a Tölgyesy és a Csipke család szolgálatát. Külön Dórinak és Orsinak a feladatok kidolgozását, a csoportok közötti versenyeztetést. Közben mindenkinek kavicsot kellett színesre festeni a közös Luther rózsa kép elkészítéséhez, és délután Prőhle Gergely, egyházunk országos felügyelője látogatott el hozzánk, és közvetlen testvéri hangon beszélt arról, hogy Mivel kezdeném a családban, mivel kezdeném a hazában, mivel kezdeném az egyházban? Végül Kézdy Péter a szomszédos piliscsabai gyülekezet lelkésze tartott vetített képes beszámolót a közösségük életéről.

Áldással és még testvéri beszélgetésekkel fejeztük be a napot.
Kezdődik a munkaév! Urunk szenteljen meg minket egyéni és gyülekezeti életünkben!